Busco máis tamaños de aceiro en C galvanizado por inmersión en quente.
Canle estrutural de aceiro ASTM A36 C3 × 4,1 C6 × 8,2 estándar americano en forma de C
Detalle do produto
| Elemento | Descrición |
| Nome do produto | Aceiro de canle C ASTM A36 |
| Estándar | ASTM A36 / ASTM A6 |
| Grao do material | ASTM A36 |
| Forma | Forma de C / Canle en U |
| Proceso de produción | Laminado en quente |
| Superficie | Negro, pintado, galvanizado |
| Lonxitude | 6 m, 9 m, 12 m ou personalizado |
| Espesor | Personalizado segundo o requisito |
| Inspección | Dispoñible MTC, SGS, BV |
Composición química e propiedades mecánicas da canle en C de aceiro galvanizado en quente A36
Composición química (aceiro de canle C ASTM A36)
| C | Mn | P | S | Cu | Fe |
| ≤0,26% | 0,80–1,20% | ≤0,040% | ≤0,050% | ≥0,20 % (cando se especifique) | Equilibrio |
Propiedades mecánicas (aceiro de canle en C ASTM A36)
| Resistencia ao rendemento | Resistencia á tracción | Alongamento (200 mm) | Alongamento (50 mm) | Módulo de elasticidade | Densidade |
| ≥36 ksi (250 MPa) | 58–79 ksi (400–550 MPa) | ≥20% | ≥23% | 200 GPa | 7,85 g/cm³ |
Tamaño da canle C de aceiro galvanizado en quente A36
| Tipo (tamaño x libras por pé) | Profundidade da sección (polgadas) | Largura da brida (polgadas) | Grosor da brida (polgadas) | Grosor da malla (polgadas) |
| 3 x 4,1 | 3 | 1,41 | 0,273 | 0,17 |
| 3 x 5 | 3 | 1.498 | 0,273 | 0,258 |
| 3 x 6 | 3 | 1.596 | 0,273 | 0,356 |
| 4 x 5,4 | 4 | 1,58 | 0,296 | 0,184 |
| 4 x 7,25 | 4 | 1.721 | 0,296 | 0,321 |
| 5 x 6,7 | 5 | 1,75 | 0,32 | 0,19 |
| 5 x 9 | 5 | 1.885 | 0,32 | 0,325 |
| 6 x 8,2 | 6 | 1,92 | 0,343 | 0,2 |
| 6 x 10,5 | 6 | 2.034 | 0,343 | 0,314 |
| 6 x 13 | 6 | 2.157 | 0,343 | 0,437 |
| 7 x 9,8 | 7 | 2.09 | 0,366 | 0,21 |
| 7 x 14,75 | 7 | 2.299 | 0,366 | 0,419 |
| 8 x 11,5 | 8 | 2.26 | 0,39 | 0,22 |
| 8 x 13,75 | 8 | 2.343 | 0,39 | 0,303 |
| 8 x 18,75 | 8 | 2.527 | 0,39 | 0,487 |
| 9 x 13,4 | 9 | 2.433 | 0,413 | 0,233 |
| 10 x 15,3 | 10 | 2.6 | 0,436 | 0,24 |
| 10 x 20 | 10 | 2.739 | 0,436 | 0,379 |
| 10 x 25 | 10 | 2.886 | 0,436 | 0,526 |
| 10 x 30 | 10 | 3.033 | 0,436 | 0,673 |
| 12 x 20,7 | 12 | 2.942 | 0,501 | 0,282 |
| 12 x 25 | 12 | 3.047 | 0,501 | 0,387 |
| 15 x 33,9 | 15 | 3.4 | 0,65 | 0,4 |
Listo/a para atopar máis?
Aplicación
Estruturas de montaxe solarO aceiro en forma de C úsase amplamente como carrís e estruturas de soporte para sistemas de montaxe solar fotovoltaica (FV). A súa alta resistencia, durabilidade e resistencia á corrosión garanten un rendemento a longo prazo en ambientes exteriores.
Estruturas industriais e de almacén: Úsase habitualmente comocorreas de tellado, vigas de muro e estruturasen fábricas, almacéns, talleres e edificios industriais, proporcionando un soporte fiable para sistemas de cubertas e paredes.
Soporte de cubertas e paredesIdeal para apoiarláminas de cuberta, revestimento de paredes e compoñentes estruturais secundarios, mellorando a estabilidade e a capacidade portante dos sistemas de construción de aceiro.
Estrutura agrícola:Amplamente aplicado eninvernadoiros, celeiros, refuxios para o gando, galpóns e outras construcións agrícolasA súa excelente resistencia ás inclemencias do tempo e a súa resistencia estrutural fan que sexa axeitado para o seu uso no exterior a longo prazo.
Cadros de maquinaria e equiposÚsase en bases de maquinaria, soportes de equipos, sistemas de transporte e plataformas industriais debido á súa excelente soldabilidade e rendemento de fabricación.
Infraestruturas e construción:Adecuado para pontes, pasarelas, plataformas, soportes e outros proxectos de enxeñaría civil e infraestruturas que requiren compoñentes estruturais de aceiro duradeiros.
Por que elixir Royal Steel Group?
1. Garantía de calidade estándar ASTM
Nós subministramosAceiro de canle C ASTM A36 con rendemento mecánico fiable e documentación completa da calidade.
2. Ampla gama de tamaños
Tamaños populares comoC3×4.1, C4×5,4,C5×6,7, eC6×8,2están dispoñibles para proxectos de construción globais.
3. Servizo de exportación profesional
Con ampla experiencia na exportación internacional de aceiro, ofrecemos documentación eficiente, apoio loxístico e asistencia en proxectos.
4. Solucións personalizadas
Desde canles estándar ata fabricación personalizada, cumprimos con diferentes requisitos de enxeñaría.
5. Capacidade de subministración fiable
Uns recursos de produción estables garanten prezos competitivos, calidade consistente e entrega puntual.
Embalaxe e envío
Royal Steel Group utiliza embalaxes profesionais para exportación para garantir un transporte seguro:
1. Feixes de aceiro asegurados con correas de aceiro
2. Protección impermeable para o transporte marítimo
3. Marcas estándar de exportación
4. Embalaxe personalizada segundo os requisitos do cliente
Condicións comerciais dispoñibles:
FOB / CIF / CFR / DDP
Preguntas frecuentes
P1. Que é o aceiro de canle en C ASTM A36?
A: O aceiro de canal C ASTM A36 é un canal de aceiro estrutural laminado en quente feito de aceiro carbono ASTM A36, comunmente usado en estruturas de construción e industriais.
P2. Que son os canais C3×4.1 e C6×8.2?
R: C3×4,1 e C6×8,2 son as designacións de canles estándar americanas. O número despois de "C" representa a profundidade da canle, mentres que o segundo número indica o peso por pé.
P3. ¿Suministran tamaños de canle en C personalizados?
R: Si. Royal Steel Group pode proporcionar lonxitudes, perforacións, cortes, fabricación e tratamentos superficiais personalizados segundo os requisitos do proxecto.
P4. Que estándares cumpren os seus canais C?
A: O noso aceiro de canle C pódese subministrar segundoNormas ASTM A36 e ASTM A6, con MTC e inspección por terceiros dispoñibles.
P5. Para que se usan as canles ASTM A36 C?
R: Úsanse amplamente en edificios de aceiro, almacéns, estruturas industriais, soportes de maquinaria, estruturas solares e proxectos de infraestruturas.









