Sabe máis sobre as especificacións e dimensións das placas de aceiro?
Prezo de fábrica S235 U tipo pilote de aceiro tipo 2 3 4 provedor
Detalle do produto
| Elemento | Detalles |
| Nome do produto | Pila de aceiro tipo U |
| Tipos dispoñibles | Tipo II, Tipo III, Tipo IV |
| Grao do material | S235JR, S275JR, S355JR, Q235B, Q355B |
| Estándar | EN 10248, EN 10249, JIS A5528, ASTM A328 (Personalizado) |
| Proceso de fabricación | Laminado en quente |
| Lonxitude | 6 m–24 m ou personalizado |
| Tratamento de superficies | Negro, pintado, galvanizado en quente (opcional) |
| Aplicación | Muros de contención, ataguías, portos, protección contra inundacións, estruturas subterráneas |
| Inspección | MTC EN10204 3.1, SGS, BV, Inspección por terceiros |
Composición química da pilote de aceiro
| Grao | C (Máx.) | Si (Máx.) | Mn (Máx.) | P (Máx.) | S (Máx.) | N (Máx.) | Cu (Máx.)* |
| S235 | 0,17 | 0,35 | 1.4 | 0,035 | 0,035 | 0,012 | 0,55 |
| S275 | 0,21 | 0,35 | 1.5 | 0,035 | 0,035 | 0,012 | 0,55 |
| S355 | 0,24 | 0,55 | 1.6 | 0,035 | 0,035 | 0,035 | 0,55 |
Nota:
- A composición química cumpre coaEN 10025-2.
- *O contido de cobre aplícase cando se especifica a resistencia á corrosión atmosférica.
- A composición real pode variar lixeiramente dependendo do proceso de fabricación e dos requisitos do cliente.
Propiedades mecánicas das placas de aceiro
| Grao | Resistencia elástica (mín.) | Resistencia á tracción | Elongación (mín.) | Aplicación |
| S235JR | ≥235 MPa | 360–510 MPa | ≥26% | Muros de contención xerais, ataguías, estruturas temporais |
| S275JR | ≥275 MPa | 410–560 MPa | ≥23% | Proxectos mariños e de cimentación de carga media |
| S355JR | ≥355 MPa | 470–630 MPa | ≥22% | Muros de contención de alta resistencia, portos, grandes infraestruturas |
Nota:As propiedades mecánicas poden variar dependendo do grosor do aceiro segundo os requisitos da norma EN 10025-2.
Tamaño da estaca de aceiro
| Sección | Dimensións | Área seccional | Misa | Momento de inercia | Módulo da sección | |||
| Largura | Altura | Espesor | Pila | Muro | ||||
| w | h | t | ||||||
| mm | Mm | mm | cm2/pilota | kg/m² | kg/m2 | cm4/m | cm³/m | |
| ⅠA | 400 | 85 | 8 | 45,21 | 35,5 | 88,8 | 4500 | 529 |
| Ⅱ | 400 | 100 | 10,5 | 61,2 | 48 | 120 | 8740 | 874 |
| III | 400 | 125 | 13 | 76,4 | 60 | 150 | 16800 | 1340 |
| III A | 400 | 150 | 13.1 | 74,4 | 58,4 | 146 | 22800 | 1520 |
| Ⅳ | 400 | 170 | 15,5 | 97 | 76,1 | 190 | 38600 | 2270 |
| ⅤL | 500 | 200 | 24.3 | 133,8 | 105 | 210 | 63000 | 3150 |
| ⅥL | 500 | 225 | 27,6 | 153 | 120 | 240 | 86000 | 3820 |
| ⅡW | 600 | 130 | 10.3 | 78,7 | 61,8 | 103 | 13000 | 1000 |
| ⅢO | 600 | 180 | 13.4 | 104 | 81,6 | 136 | 32400 | 1800 |
| ⅣO | 600 | 210 | 18 | 135,3 | 106 | 177 | 56700 | 2700 |
| Sección | Dimensións | Misa | Momento de inercia | Módulo de sección | ||||
| Largura | Altura | Espesor | Por pila | Muro | ||||
| w | h | t | s | |||||
| mm | mm | mm | mm | kg/m² | kg/m2 | cm4/m | cm³/m | |
| 750 mm de ancho | ||||||||
| GHU 14 | 750 | 408 | 10.0 | 8.3 | 77,9 | 104 | 28 690 | 1 415 |
| GHU 16 | 750 | 411 | 11,5 | 9.3 | 86,3 | 115 | 32 860 | 1 610 |
| GHU 18 | 750 | 441 | 10,5 | 9.1 | 88,5 | 118 | 39 310 | 1 790 |
| GHU 20 | 750 | 444 | 12.0 | 10.0 | 96,9 | 129 | 44 450 | 2010 |
| GHU 23 | 750 | 447 | 13.0 | 9,5 | 102.1 | 136 | 50 710 | 2 280 |
| GHU 25 | 750 | 450 | 14,5 | 10.2 | 110,4 | 147 | 56 250 | 2 510 |
| 600 mm de ancho | ||||||||
| GHU 12 | 600 | 360 | 9.8 | 9.0 | 66,1 | 110 | 21 610 | 1 210 |
| GHU 12S | 600 | 360 | 10.0 | 10.0 | 71,0 | 118 | 22 670 | 1 270 |
| GHU 18-1 | 600 | 430 | 10.2 | 8.4 | 72,6 | 121 | 35 960 | 1 680 |
| GHU 18 | 600 | 430 | 11.2 | 9.0 | 76,9 | 128 | 38 660 | 1 810 |
| GHU 18+1 | 600 | 430 | 12.2 | 9,5 | 81.1 | 135 | 41 330 | 1 930 |
| GHU 22-1 | 600 | 450 | 11.1 | 9.0 | 81,9 | 137 | 46 390 | 2 070 |
| GHU 22 | 600 | 450 | 12.1 | 9,5 | 86,1 | 144 | 49 470 | 2 210 |
| GHU 22+1 | 600 | 450 | 13.1 | 10.0 | 90,4 | 151 | 52 520 | 2 345 |
| GHU 28-1 | 600 | 452 | 14.2 | 9.7 | 97,4 | 162 | 60 590 | 2 690 |
| GHU 28 | 600 | 454 | 15.2 | 10.1 | 101,8 | 170 | 64 470 | 2 850 |
| GHU 28+1 | 600 | 456 | 16.2 | 10,5 | 106.2 | 177 | 68 390 | 3 010 |
| GHU 32-1 | 600 | 452 | 18,5 | 10.6 | 109,9 | 183 | 69 220 | 3 075 |
| GHU 32 | 600 | 452 | 19,5 | 11.0 | 114.1 | 190 | 72 330 | 3 210 |
| GHU 32+1 | 600 | 452 | 20,5 | 11.4 | 118,4 | 197 | 75 410 | 3 350 |
| 600 mm e 400 mm de ancho | ||||||||
| GHU 6N | 600 | 309 | 6.0 | 6.0 | 41,9 | 70 | 9 680 | 635 |
| GHU 7N | 600 | 310 | 6,5 | 6.4 | 44.1 | 74 | 10 460 | 685 |
| GHU 7S | 600 | 311 | 7.2 | 6.9 | 46,3 | 77 | 11 550 | 750 |
| GHU 7HWS | 600 | 312 | 7.3 | 6.9 | 47,4 | 79 | 11 630 | 755 |
| GHU 8N | 600 | 312 | 7,5 | 7.1 | 48,5 | 81 | 12 020 | 780 |
| GHU 8S | 600 | 313 | 8.0 | 7,5 | 50,8 | 85 | 12 810 | 830 |
| GHU 10N | 600 | 316 | 9.0 | 6.8 | 55,8 | 93 | 15 710 | 1000 |
| GHU 11N | 600 | 318 | 10.0 | 7.4 | 60,2 | 100 | 17 460 | 1 105 |
| GHU 12N | 600 | 320 | 11.0 | 8.0 | 64,6 | 108 | 19 230 | 1 230 |
| GHU 13N | 600 | 418 | 9.0 | 7.4 | 59,9 | 100 | 26 600 | 1 280 |
| GHU 14N | 600 | 420 | 10.0 | 8.0 | 64,3 | 107 | 29 420 | 1 410 |
| GHU 15N | 600 | 422 | 11.0 | 8.6 | 68,7 | 115 | 32 270 | 1 540 |
| GHU 16N | 600 | 430 | 10.2 | 8.4 | 72,6 | 121 | 35 960 | 1 680 |
| GHU 18N | 600 | 430 | 11.2 | 9.0 | 76,9 | 128 | 38 660 | 1 810 |
| GHU 20N | 600 | 430 | 12.2 | 9,5 | 81.1 | 135 | 41 310 | 1 930 |
| GHU 21N | 600 | 450 | 11.1 | 9.0 | 81,9 | 137 | 46 390 | 2 070 |
| GHU 22N | 600 | 450 | 12.1 | 9,5 | 86,1 | 144 | 49 470 | 2 210 |
| GHU 23N | 600 | 450 | 13.1 | 10.0 | 90,4 | 151 | 52 520 | 2 345 |
| GHU 27N | 600 | 452 | 14.2 | 9.7 | 97,4 | 162 | 60 590 | 2 690 |
| GHU 28N | 600 | 454 | 15.2 | 10.1 | 101,8 | 170 | 64 470 | 2 850 |
| GHU 30N | 600 | 456 | 16.2 | 10,5 | 106.2 | 177 | 68 390 | 3 010 |
| GHU 31N | 600 | 452 | 18,5 | 10.6 | 109,9 | 183 | 69 220 | 3 075 |
| GHU 32N | 600 | 452 | 19,5 | 11.0 | 114.1 | 190 | 72 330 | 3 210 |
| GHU 33N | 600 | 452 | 20,5 | 11.4 | 118,4 | 197 | 75 420 | 3 350 |
| GHU 16-400 | 400 | 290 | 12.7 | 9.4 | 62,0 | 155 | 22 600 | 1 570 |
| GHU 18-400 | 400 | 292 | 15,0 | 9.7 | 69,3 | 173 | 26 100 | 1 795 |
| Sección | Dimensións | Misa | Momento de inercia | Módulo de sección | ||||
| Largura | Altura | Espesor | Por pila | Muro | ||||
| w | h | t | s | |||||
| mm | mm | mm | mm | kg/m² | kg/m2 | cm4/m | cm³/m | |
| GHL 600 | 600 | 150 | 9,5 | 9,5 | 56,4 | 94 | 3825 | 510 |
| GHL 600K | 600 | 150 | 10 | 10 | 59,4 | 99 | 4050 | 540 |
| GHL 601 | 600 | 310 | 7,5 | 6,4 | 46,8 | 78 | 11520 | 745 |
| GHL 602 | 600 | 310 | 8.2 | 8 | 53,4 | 89 | 12870 | 830 |
| GHL 603 | 600 | 310 | 9.7 | 8.2 | 64,8 | 108 | 18600 | 1200 |
| GHL 603K | 600 | 310 | 10 | 9 | 68,1 | 113,5 | 19220 | 1240 |
| GHL 603 10/10 | 600 | 310 | 10 | 10 | 69,6 | 116 | 19530 | 1260 |
| GHL 604 | 600 | 380 | 10 | 9 | 73,8 | 123 | 30400 | 1600 |
| GHL 605 | 600 | 420 | 13 | 9.2 | 85,5 | 142,5 | 43890 | 2090 |
| GHL 606 | 600 | 435 | 14.4 | 9.2 | 94.2 | 157 | 54375 | 2500 |
| GHL 607 | 600 | 452 | 19 | 10.6 | 114 | 190 | 72320 | 3200 |
| GHL 703 | 700 | 400 | 9,5 | 8 | 67,5 | 96,4 | 24200 | 1210 |
| GHL 716 | 700 | 440 | 10.2 | 9,5 | 79,9 | 114.2 | 35200 | 1600 |
| GHL 720 | 750 | 450 | 12 | 10 | 96,4 | 128,5 | 45000 | 2000 |
Descargar catálogo completo
Bloqueo e rendemento impermeable de estacas de aceiro
Deseño: Tablestaca de aceiro entrelazada, permeabilidade ≤1×10⁻⁷ cm/s
AméricasCumpre coa norma ASTM D5887 para un revestimento que minimiza a filtración debaixo dos tambores.
Sudeste asiáticoA proba de filtracións de augas subterráneas para estacións chuviosas tropicais
Proceso de produción de pilotes de aceiro
O nosoTablestacas de aceirofabrícanse mediante un rigoroso proceso de produción, que inclúeinspección de materias primas, laminación en quente, conformación, corte, tratamento superficial, probas de calidade e envasado finalCada paso contrólase coidadosamente para garantir unhas dimensións precisas, un forte rendemento de enclavamento e unha durabilidade fiable para proxectos de cimentacións e enxeñaría mariña.
Proceso principal:
1. Inspección de materias primas– Comprobar o grao do aceiro, a súa composición química e as súas propiedades mecánicas.
2. Laminación en quente e conformado– Quentar lingotes de aceiro e enrolalos enTablestaca tipo U ou tipo Zperfís.
3. Endereitamento e corte– Asegúrate de ter dimensións precisas e corta os pilotes ás lonxitudes requiridas.
4. Tratamento superficial– Aplicar o revestimento ou a galvanización segundo os requisitos do proxecto.
5. Inspección de calidade– Realizar comprobacións dimensionais, probas mecánicas e inspeccións de enclavamento.
6. Embalaxe e envío– Agrupar as tablestacas de forma segura para un transporte marítimo seguro.
Superficie de pilotes de aceiro
AméricasO revestimento HDG cumpre coa norma ASTM A123/ISO 1461, proporcionando unha protección de zinc de ≥85 μm para unha excelente resistencia á corrosión. O revestimento 3PE tamén está dispoñible para ambientes mariños e subterráneos agresivos. Todos os tratamentos superficiais cumpren as normas ambientais e de exportación internacionais.
Sudeste asiáticoA galvanización por inmersión en quente (≥100 μm) cun revestimento de alcatrán de hulla epoxi de dúas capas proporciona unha excelente resistencia á corrosión e máis de 5.000 horas de protección contra a pulverización salina, ideal para ambientes mariños tropicais e altamente corrosivos.
APLICACIÓN
Muros de contención– Úsase para a retención do solo, a estabilización de pendentes e o soporte dos cimentos.
Enxeñaría mariña– Aplicado en portos, diques de peirao, diques e estruturas fronteirizas.
Ataguías– Ideal para estruturas temporais en cimentacións de pontes e construción subacuática.
Protección contra inundacións– Úsase para diques de ríos, barreiras contra inundacións e proxectos de protección costeira.
Construción de cimentos– Apto para escavacións profundas, sotos e estruturas subterráneas.
Proxectos de transporte– Aplicado na construción de autoestradas, vías férreas, túneles e pontes.
Proxectos enerxéticos e industriais– Usado para terminais de GNL, centrais eléctricas, instalacións petroquímicas,
Por que elixir Royal Steel Group para as placas de aceiro
1. Suministro directo de fábrica– Prezos competitivos con capacidade de produción estable e entrega fiable.
2. Experiencia global en exportación– Máis de 15 anos de experiencia na exportación de aceiro atendendo a clientes en todo o mundo.
3. Control de alta calidade– Inspección rigorosa da composición química, as propiedades mecánicas, as dimensións e a calidade da superficie.
4. Gama completa de produtos– SubministraciónTablestacas de aceiro tipo U, tipo Z e Larssenen varios graos e tamaños.
5. Solucións personalizadas– Admite lonxitudes, revestimentos, procesamento e requisitos baseados en proxectos personalizados.
6. Normas internacionais– Os produtos cumpren coas normas GB, EN, ASTM, JIS e outras normas internacionais.
7. Servizo profesional– Proporcionar documentos de exportación completos, inspección por terceiros e asistencia técnica.
EMBALAXE E ENVÍO
Agrupación segura– As estacas de aceiro agrúpanse con correas de aceiro de alta resistencia para unha manipulación e un transporte seguros.
Embalaxe estándar de exportación– Aplícanse medidas de protección impermeable e anticorrosión para o transporte marítimo de longa distancia.
Opcións de carga flexibles– Adecuado para o envío de contedores ou o transporte a granel en buques segundo a cantidade do pedido e as necesidades do proxecto.
Entrega segura– A carga e a fixación profesionais garanten que os produtos cheguen en boas condicións ao porto de destino.
Documentos completos– Proporcionar listas de embalaxe, MTC, certificado de orixe e informes de inspección para a exportación global.
Preguntas frecuentes
P1. Que tipos de tablestacas subministran?
R: Suministramos tablestacas de tipo II, tipo III, tipo IV, así como tablestacas de tipo U, tipo Z e Larssen personalizadas.
P2. Poden proporcionar lonxitudes personalizadas?
R: Si. Ofrecemos lonxitudes personalizadas de 6 a 24 metros segundo os requisitos do proxecto.
P3. Que tipos de aceiro están dispoñibles?
A: S235JR, S275JR, S355JR, Q235B, Q355B e outras calidades personalizadas.
P4. Admiten a inspección por parte de terceiros?
R: Si. Hai inspeccións de SGS, BV, TUV e outras partes dispoñibles antes do envío.
P5. Que documentos achegas?
R: O certificado de probas de muíño (EN10204 3.1), a factura comercial, a lista de embalaxe, o certificado de orixe e os informes de inspección están dispoñibles se se solicitan.
P6. Cal é o prazo de entrega?
R: Xeralmente de 7 a 15 días, dependendo da cantidade do pedido e do calendario de produción.
P7. Que condicións comerciais admite?
R: FOB, CFR, CIF, EXW, DDP e outros Incoterms están dispoñibles segundo os requisitos do cliente.












